- klubist - audi - foorum -
  üldiselt
ajalugu ja tegemised
sümboolika
üritused
koostööpartnerid
toetame
liitumine
kontakt

Eesti Audi Klubi on Eestis juba 2002 aastast tegutsenud autoklubi. Põhilise infovahetuskohana kasutatavasse internetifoorumisse foorum.audiclub.ee on tänaseks (märts 2011) registreerunud ligi 21.000 kasutajat. Enamik abivajajaid on sealt oma muredele kiire vastuse saanud. Leidub ju alati keegi, kes varem sama probleemiga kokku puutunud ja valmis oma teadmisi jagama on.

Suviti on toimunud ühised suvepäevad, niisama kogunemised ja mitmed sõiduüritused - AC Mile, kus selgitatakse välja suurima lõppkiirusega auto, AC Track Day oma auto kurvisuutlikkuse testimiseks ning kevadel ja sügisel AC Drag, kus võetakse omavahel mõõtu veerandmiili (402m) läbimises. Igal talvel on sportlikumad audiomanikud oma valdavalt nelikveolised sõidukid jääradasid lihvima viinud.

2005 aasta suvel üritati Audidest moodustada pikim sõitev autoderivi ja nii panna märk maha Guinnessi rekordite raamatusse. Ametlikku rekordit sel Eesti oludes grandioossel üritusel küll kirja ei saadud, kuid 412 Audit algselt lennuväljal parkimas ja hiljem ühises rivis maanteel sõitmas näha oli tõelistele audifännidele ülev vaatepilt

2007 aasta augustis korraldas klubi esimest korda lõppkiirusvõistluse AC Mile, kus mõõdeti ühe miilise distantsi lõpuks arendatavat kiirust. Erinevalt muudest üritustest olid seekord sõitma kutsutud ka teiste automarkide esindajad. Esmakordselt Eestis õnnestus sellel üritusel ametlikult mõõdetuna ületada 300 km/h piir - koguni 2 autot saavutasid kiirused 311 ja 312 km/h.

Kõik see on loonud võimsa klubilise ühtekuuluvustunde - pole harvad juhtumid, mil vahepeal järele proovitud teist marki auto on uuesti maha müüdud ja jälle Audi tagasi ostetud puhtalt seepärast, et klubi tegemistest mitte kõrvale jääda.

Eesti Audi Klubi eesmärkideks on:
  • ühendada sarnaste huvidega inimesi
  • erinevate ürituste korraldamine
  • info vahendamine ja jagamine
  • klubi liikmetele soodustuste pakkumine

  •